100'Üncü Koroner By-Pass Ameliyatı Kutlandı

Haber Tarihi : 15.02.2018 12:05:11 Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen 100’üncü Koroner By-Pass ameliyatı İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan’ın da katıldığı organizasyon ile kutlandı.
A +   A -

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi birimi, 30 Ocak 2017 tarihinde ilk kez uygulanan By-Pass ameliyatının, bir yıl gibi bir süreçte 100’üncüsünü gerçekleştirmenin gururunu yaşadı. Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi biriminin 100’üncü vakası, kalp yetmezliği teşhisi konulan 49 yaşındaki erkek hasta D.S. oldu. Op. Dr. Devrim Eroğlu’nun operatörlüğünde gerçekleştirilen ameliyat toplam dört saat sürdü.

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, gösterdikleri üstün gayret ve başarılı çalışmaları için tüm ekibe teşekkür etti.Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi kardiyoloji hekimlerine, kalp damar cerrahisi hekimlerine, kalp damar cerrahisi servisi çalışanlarına, kalp damar cerrahisi yoğun bakım ve ameliyathanesi çalışanlarına çiçek ve plaket takdim eden DR. Kalkan. “Böylesine kutsal anlamı ve yüksek değeri olan bir organizasyonu ve operasyonu 7-8 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirmek hiçbir paha ve kıymet ile ölçülemez. Emek veren herkesin ellerine sağlık. Böylesine uyumlu ve birleştirici bir ekip ruhuyla çalışan bu ekibin tüm çalışanlarına huzurlarınızda tek tek teşekkür ediyor, üstün başarılar diliyorum” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !