12 Ülkenin Gençleri, Dalış Kursunda Bir Araya Geldi

Haber Tarihi : 17.08.2011 04:15:20 Edirne Rotary Kulübü tarafından, Gençlik Değişim Programı kapsamında açılan, dalış eğitim kursunda, içinde Türkiye’nin de bulunduğu 12 ülkenin gençleri bir araya geldi.
A +   A -


Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Mecidiye beldesi sahilinde bulunan Argo Dalış Merkezi’nde gerçekleştirilen dalış eğitimlerine, Türkiye ve İtalya’dan iki, Bulgaristan, Belçika, Amerika, İspanya, Macaristan, İngiltere, Fransa, Avusturya, Hollanda ile Fillandiya’dan ise birer gençler katıldı. Konu hakkında bilgi veren Argo Dalış Merkezi Sahibi ve Edirne Rotary Kulübü Başkanı Dr. Muzaffer Memiş, organizasyonun Edirne Rotary Kulübü’nün uluslararası faaliyeti olduğunu belirterek, kulübün, bu yıl “Gençlik Değişim Programı” kapsamında dalış kampı düzenlediğini bildirdi.

Kampa çeşitli ülkelerdeki öğrencileri davet ettiklerini ifade eden Memiş, "Burada şu an farklı ülkelerden 14 öğrenci var. Dalış kampımız 20 Ağustos 2011 tarihine kadar devam edecek. Öğrenciler, kampın ardından İstanbul’da 7 gün kalacak ve ülkelerine geri dönecekler. Toplam 15 günlük bir faaliyet. Burada Tamer ve Ferhat Hoca’nın başkanlığında eğitiliyorlar. Çalışmalar mutlu bir şekilde devam ediyor. Bu faaliyetler, öğrencilerin farklı ülkelerden olması Türkiye ile bölgemizi tanımaları ve insanların kaynaşmaları açısından çok önemli. Dünya barışına hizmet eder. Bizleri tanıyıp, orada daha iyi bir şekilde anlatmalarını sağlar. Bu, toplumsal, uluslararası ve ciddi bir projedir. Kampa Türkiye’den katılan iki öğrencimiz de misafirlere öncülük ediyor." dedi.

Öğrencilerin, uluslararası Rotary kulüpleriyle bağlantıya geçerek eğitime katıldığı dile getiren Memiş, çalışmalar kapsamında Edirne Rotary Kulübü’nden de diğer ülkelere öğrenci gönderildiğini kayıt düştü.

Programa katılanlara eğitim sonrasında dünyanın her yerinde geçerli olacak dalış sertifikası verileceği öğrenildi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !