Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası Başladı

Haber Tarihi : 16.07.2011 07:14:23 Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası Edirne Şükrüpaşa Atletizm Sahası‘nda başladı.
A +   A -

Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası Edirne Şükrüpaşa Atletizm Sahası‘nda başladı.

10 ülkeden toplam 236 sporcunun katıldığı şampiyona hakem ve sporcuların geçişi, İstiklal Marşı‘nın okunmasıyla başladı.

Şampiyonanın açılışında konuşan Edirne Valisi Gökhan Sözer, Edirne‘nin Balkanların merkezi haline geldiğini söyledi.

Sporun insanları birbirine yaklaştırdığını ifade eden Sözer, Balkanlarla ilgili bir çok müsabakayı ve şampiyonayı artık Edirne‘de yaptıklarını anlattı.

Sporun etkisi hiç bir gücün sağlayamayacağı kadar geniş ve daha uzun olduğunu kaydeden Sözer, "O nedenle sporu daha fazla yaygınlaştırmak, dostluğun, barışın ve komşuluğun daha fazla gelişmesini sağlamak için sporu büyük önem veriyoruz. Edirne şüphesiz ki Balkanların önemli bir merkezidir. Geçmişte de böyledir, günümüzde de böyledir. Atletizm müsabakaların bugün kentimizde yapıldığı gibi, bundan sonrada çeşitli müsabakaların da Edirne‘de yapılması en büyük hedefimizdir." açıklamsını yaptı.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Ergüder Uzun da sporun dostluk ve kardeşliğin gelişmesine katkı sağladığını belirtti.

Edirne‘de yapılan Balkan Atletizm Şampiyonası‘na Türkiye‘nin yanı sıra Bosna Hersek, Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Romanya, Arnavutluk ve Karadağ‘dan sporcular katılıyor.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !