Büyükler Serbest Güreş Süper Lig'inde Kuralar Çekildi

Haber Tarihi : 27.12.2017 17:02:42 Adana’da 20-24 Aralık 2017 tarihlerinde düzenlenen, Büyükler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası’nda Federasyon tarafından Süper Lig takımlarının kura ve fikstür çekimi yapıldı.
A +   A -

Lig Kurulu Başkanı Sadettin Yücel Başkanlığında gerçekleşen toplantıya lig kurulu üyeleri ve 14 Süper Lig Kulüp temsilcisi ile Milli Takımlar Koordinatörü Adem Varlık katıldı.

Trakya Birlik Spor Kulübü’nden, antrenörler Aziz Özcan ve Tamer Ergül toplantıya katıldı.

Düzenlenen toplantı da lig statüsü ve diğer konular üzerinde uzun tartışmalar yaşandı ve ardından kura çekimi yapıldı.

14 takım 7’şerli iki gruba ayrıldı. Trakya Birlik Spor Kulübü B grubunda Ankara ASKİspor, İstanbul Sancaktepespor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Ankara TKİSpor, Tokat Belediye Plevnespor ve Çorum Belediyespor takımları yer aldı. A grubunda ise Tedaşspor, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Kahramanmaraşspor, Ankara İlbankspor, Erzurum Büyükşehir Belediyespor, İstanbul Bahçelievlerspor ve Balıkesir Büyükşehir Belediyespor takımları yer aldı.

Statü net olarak açıklanmamakla birlikte tek devreli lig statüsüne göre kulüplerin yapacağı altı maç sonunda gruplarında ilk iki sırayı alan kulüpler çapraz olarak yarı final kazananlar final kaybedenler üç dört maçı yaparken son iki sırada yer alan takımlarında ligde kalmak için mücadele etmesi bekleniyor.

Açıklanan fikstürle birlikte 10 Şubat 2018 tarihinde Trakya Birlik Spor Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 1.hafta müsabakalarında Sancaktepe Spor Kulübü ile Trakya Birlik Spor Kulübü Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda karşılaşacak.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel, “Adana’da düzenlenen Türkiye Büyükler Güreş Şampiyonasına genç bir takım ile katıldık alt yapıdan sporcularımızı şampiyonaya yolladık ve bir Türkiye 6’ıncısı bir Türkiye 7’incisi var tecrübe kazanmalarını durumlarını görmek istedik. Bu yıl Konya’da yapılan Süper Lige yükselme müsabakalarında Türkiye 2’incisi olarak Süper Lige yükselmeye hak kazanmıştık, 2018 yılında Kulüp olarak Süper Ligde yer alıyoruz yeni oluşan bir ekibiz tecrübeli sporcu arkadaşlarımızda var genç sporcu arkadaşlarımızda, idari ve teknik ekip olarak Süper Ligde yer almaktan mutluluk ve sevinç duyuyoruz, çekilen kura sonucu B grubunda yer alıyoruz Grubumuzda birbirinden değerli Takımlar var, haddimizi bilerek mücadele edeceğiz izleyenlere seyri yüksek müsabakalar seyrettirmek istiyoruz. Bizlere her türlü maddi manevi desteğini esirgemeyen Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Trakya Birlik Genel Müdürü Hakan Çalen’e teşekkürü borç bilirim” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !