Edirne beyaza büründü

Haber Tarihi : 19.01.2010 14:41:46 Edirne'de etkili olan kar yağışı nedeniyle kent beyaza büründü.
A +   A -

Soğuk ve yağışlı hava etkisini göstermeye başladı. Yağışlar Trakya Bölgesi'nde kar şeklinde etkisini gösteriyor. Aralıksız devam eden yağış nedeniyle şehrin cadde ve sokakları karla kaplandı. Bu nedenle gece boyunca belediye ekipleri kar temizleme ve yol tuzlama çalışmaları yaptı.
Bu arada güne karla başlayan Edirneliler, karla kaplanan araçlarının üzerine temizlemekle işe başladı. Sabah işlerine gitmek için araçlarıyla yola çıkan sürücüler şehir merkezinde çok sayıda maddi hasarlı trafik kazasının meydana gelmesine neden oldu. Bu arada Türkiye'yi Bulgaristan'a bağlayan Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır kapılarına giden yollar da karla kaplandı. Karayolları ekipleri uluslar arası yollardaki ulaşımda herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için yoğun çaba gösteriyor.

Kar yağışı nedeniyle Hamzabeyli yolunda bazı araçlar yoldan çıktı. Gümrük sahasındaki kar temizleme çalışmaları nedeniyle zaman zaman araç kuyruğu oluştu. Kar yağışı sebep olduğu olumsuzluklar yanında kışın güzelliklerini de ortaya çıkardı. Karla kaplı şehir merkezi ve Selimiye Meydanı kışın ayrı güzelliklerini insanlara sundu. Sabah okullarına gitmek için evlerinden çıkan öğrenciler kar yağışının keyfini kartopu oynayarak çıkardı.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !