Edirne'de ABD'ye Kudüs Tepkisi Dinmiyor

Haber Tarihi : 08.12.2017 16:46:06 Edirne’de, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ün başkent ilan edilmesi ile ilgili tepkiler dinmiyor. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri kent merkezinde toplanarak, söz konusu kararı protesto etti.
A +   A -

Edirne’de, Anadolu Gençlik Derneği tarafından ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs kararına tepki gösterdi. Saraçlar Caddesi’nde yoğun güvenlik önlemi altında gerçekleştirilen protesto gösterisinde AGD Edirne Şubesi Başkanı Abdulhamit İriş, basın bildirisini okudu.

“Biz bu coğrafyada Amerikan üssü görmek istemiyoruz”

İriş, Kudüs’ü başkent olarak tanıyacağını ve Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını beyan eden Amerika’nın, öfke selinin de ilk muhatabı olması gerektiğini belirterek, “Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail’in kanlı ortaklığı ve işgal planları devam ediyor. Siyonizmin yeni kuklası Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunuyor. Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır. İlk kıblemiz olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak nitelendirmek, ABD’nin bu coğrafyadaki tüm varlığının ve ilişkilerinin ciddi bir biçimde sorgulanacağı yeni bir süreci başlatacaktır. Biz bu coğrafyada Amerikan üssü görmek istemiyoruz” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !