İnternette Tanıştığı Kolombiyalı Sevgilisini, İnternetten İstetti

Haber Tarihi : 03.10.2017 11:45:12 Keşanlı genç, internette tanıştığı Kolombiyalı sevgilisi ile Edirne’nin Keşan ilçesinde yapılan düğün töreniyle dünya evine girdi. Keşanlı aile, Türk gelenekleriyle evlenmek isteyen Kolombiyalı gelini ailesinden internet üzerinden istedi.
A +   A -

Keşan ilçesi İspat Cami Mahallesi’nde yaşayan Sercan Ceviz, yaklaşık 4 yıl önce Kocaeli’nde üniversite okuduğu sırada internette tanıştığı Natalia Maria Martinez Santos’a aşık oldu. İlişkilerini internet üzerinden sürdüren gençler, sonunda evlenmeye karar verdi. Son bir yıldır Kolombiya’ya gidip gelen Sercan Ceviz, sevdiği kızın emekli korgeneral olan babası ve diğer aile fertleriyle yakından tanıştı. Çift, tanışmanın ardından Kolombiya’da nişanlandı.

Kızı, internet üzerinden istediler

Evlilik yolundaki ilk adım ise Ceviz ailesinin, Kolombiya’da avukatlık yapan Natalia’yı ailesinden istemesiyle atıldı. Sevdiği adam kadar Türkiye’ye de aşık olan yabancı gelin, Türk gelenekleriyle evlenmeye kadar verdi. Kolombiya’ya gidemeyen aile, gelinlerini internet üzerinden istedi. Aileler arasındaki tercümanlığı da damat Sercan yaptı.

Bindallı giyerek testi kırdı

Gelin Natalia, düğünden önce yapılan kına gecesinde Türk geleneklerinin hepsini yaşamak istediğini söyledi.

Özellikle bindallı giyme hayaliyle yanıp tutuşan Kolombiyalı geline, Türk aile de unutulmayacak bir kına gecesi hazırladı.

Gecede, bindallı giyen ve eline kına yaktıran Natalia, kınada oynarken, bolluk, bereket ve ağız tatlılığı ile bir ömür geçmesini sembolize eden, içerisinde şeker ile bozuk parayla dolu testiyi de kırmayı ihmal etmedi.

Kına gecesinde kendi ülkesine özgü danslarını sergileyen Kolombiyalı gelin, halay çekerek ve yerden tulum oynayarak herkesi hayran bıraktı.

Kolombiya’ya Türk yemeklerini tanıtacak

Sevdiği kadınla birlikte yurt dışında yaşamaya karar veren Sercan Ceviz’in, Kolombiya’da Türk restoranı açmayı planladığı belirtildi. Düğüne Kolombiyalı gelinin ailesi de katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !