Yerel Yönetimlerde Toplu İş Sözleşmeleri

Haber Tarihi : 18.12.2017 15:53:59 Tüm Yerel-Sen İle Kırcasalih, Küplü ve Subaşı Belediyeleri arasında üst limitten toplu iş sözleşmeleri imzalandı.
A +   A -

Tüm Yerel-Sen Edirne Şubesi Başkanı Savaş Çerkez, Yerel-Sen olarak Edirne’de önemli gelişmeler kaydettiklerini belirterek, “Yeni bir sendika olmamıza rağmen, tüm ülkede üye sayımız hızla artmaktadır. Sendikamızın amacı çalışanların sosyal haklarını sağlamak ve yaşam koşullarını daha iyiye götürmektir. Bizlerde Edirne’de Şube yönetimi olarak elimizden gelen mücadeleyi vererek çalışanlarımızın haklarını almaları noktasına elimizden gelen gayreti göstererek kamu emekçilerinin haklarını en iyi şekilde savunmaya çalışıyoruz” dedi.

Çerkez, toplu iş sözleşmelerinin diğer belediyeler ile de yakın gelecekte imzalanmasını hedeflediklerini belirterek, “Kırcasalih, Küplü, Subaşı Belediyeleri ile yapmış olduğumuz toplu sözleşmelerin ardından Edirne Belediyesi, Uzunköprü Belediyesi, Havsa Belediyesi ve Süloğlu Belediyesi ile de toplu sözleşme öncesi yapmış olduğumuz görüşmeler olumlu geçmiştir. İlerleyen günlerde yetkili olduğumuz bu belediyelerimiz ile de toplu sözleşme imzalayacağız” ifadelerini kullandı.